Proč s dětmi plavat

 

·         Děti, až na výjimky, vodu milují. Již v útlém věku od 3 do 6 měsíců děti vodu velmi citlivě vnímají, rády se cachtají, šplouchají a porůznu si s ní pohrávají. I to přispívá k jejich zdravému vývoji.

 

·         Ty děti, které mají přeci jen z vody větší respekt, se odnaučí strachu a získají sebedůvěru.

·         Dítě pozvolna přivyká většímu množství vody a získá tak novou dovednost, kterou ocení v pozdějším věku, až se bude učit dospělému plavání.

·         Kojenci, kteří zatím neumějí chodit a převážně jen leží či sedí, získají nový způsob

pohybu.

·         Dětský organismus si zvyká na teplotní změny, tj. otužuje se. Otužování má obecně velmi příznivý vliv na zdraví člověka a především imunitu.

·         Děti si užívají společnosti svých vrstevníků, s nimiž mohou komunikovat na stejné úrovni, společně si hrát a získávat nové kamarády.

·         Kurzy se odehrávají v příjemném prostředí a v přátelské atmosféře. Maminky a jejich děti získají nový společný zážitek, více se tak sbližují a učí vzájemné důvěře.

·         I ostatní členové rodiny (tatínkové, sourozenci, prarodiče a další) jsou vítáni a mohou se bez obav přijít podívat na své nejmenší.

·         Rodiče a jejich potomci si díky kurzu dopřejí pěkně a užitečně strávený čas. Maminky se navíc setkají s ostatními, s nimiž si mohou vzájemně vyměňovat zkušenosti a rady či si jen příjemně popovídat.

·         Kurzy vedou zkušené instruktorky, které postupují dle předepsané metodiky, ale také intuice.

Joomla 1.6 Template by sinci