Letní příměstské tábory s plaváním

 

I letošní rok nabízíme Letní příměstské tábory s plaváním.

Tábory jsou pro děti od 5 do 11 let, samostatně plavající. Cena je 2500,– Kč, poskytujeme sourozeneckou slevu 5% na druhé dítě (2375,– Kč).

Program – 3× v týdnu bude plavání 2× denně, jeden den celodenní výlet a jeden den plavání pouze 1× a půldenní akce podle počasí. Podle počasí pobyt venku nebo na krytých sportovištích v S-Centru.

Strava (dopolední a odpolední svačinka a oběd) a pitný režim po celý den je zajištěn.

Tábor je vždy od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin.

Přihlášky pro vyplnění najdete ZDE.
Pro více informací volejte tel. č. 777 943 613.

Aliance dětského plavání

Jsme členy Aliance dětského plavání.

Aliance je apolitické sdružení, které rozvíjí, pěstuje a šíří poznatky z teorie i praxe pohybových aktivit kojenců a malých dětí. Aliance je otevřenou organizací pro všechny občany ČR, kteří chtějí napomoci rozvoji těchto aktivit a chtějí prezentovat poznatky v této oblasti, které odpovídají fyziologickému rozvoji dětskému organismu.

Bližší informace najdete na jejich stránkách www.alianceplavani.cz
Logo Aliance

Básničky

·         Plave Rybka po rybníčku, nemá žádnou pokladničku. Kam penízky ukládá, na bříško a na záda.

·         Na paloučku skáče kos, černé šaty, žlutý nos. Hop a skok, hop a skok, takhle skáče celý rok..

·         Skáče bleška po písku,hledá, kdo je nablízku. Kdo nejede na koni,toho bleška dohoní. Alík leží na bříšku, už má blešku v kožíšku.

·         Houpy, houpy, kočka snědla kroupy. Koťata se hněvala, že jim taky nedala, houpy, houpy protože jsou hloupý.

·         Lezla, lezla žížalička,lezla, lezla dokolečka.Lezla,lezla, to si dala, na uzel se zavázala.

·         Skáče žába na blátě , koupíme jí na gatě. Na jaký, na jaký, na zelený strakatý.

·         Had leze z díry, vystrkuje kníry,bába se ho lekla, na kolena klekla.Jen se bábo nelekej, na kolena neklekej,já jsem přece hodný had,já mám všechny děti rád.

·         Skáče bleška po písku, hledá, kdo je nablízku, kdo nejede na koni, toho bleška dohoní.

·         Melu, melu zrníčka,káva stoupá z hrníčka, melu, melu zrnka, káva stoupá z hrnka, melu, melu zrní, mlýnek pěkně vrní.

·         Nahoru a dolů, skáčou žáby spolu. Kdo u žáby rozezná, že to není princezna?

·         Dešťové kapičky, dostaly nožičky. Běhaly po plechu, dělaly neplechu. Kocour spal v okapu, spadly mu na tlapu. Jé ten se polekal, vyskočil a utíkal.

·         Koulela se ze dvora, veeeelikánská brambora.Neviděla, neslyšela, že odněkud ze shora padá na ní závora.Kam padáš ty závoro, na tebe ty bramboro!Kdyby tudy projel vlak,byl by z tebe bramborák!

·         Ruce, ruce, ručičky, máte pěkné prstíčky.Máte pěkné dlaně, zatleskáme na ně. Ručičky si spolu hrají, tolik práce nadělají.Buch, buch na vrátka, to je pěkná pohádka.

·         Děti to je novina, přiletěla bublina. Bublina se nafukuje, a přitom si vykračuje. Přeletěla přes náš dům, udělala prásk a bum! Podívejte děti, jak bublina letí!

·         Čarovala ryba, aby byla chyba,čarovala rybička, aby byla chybička. Čaroval rak, aby bylo tak.

·         Vrána letí, nemá děti.My je máme, neprodáme,sami si je vychováme.

·         Kolíbala bába čerta na pařízku dubovým,hajej dadej můj čertíčku,já to na tě nepovím.

·         Já jsem malý šroubek,vyvrtám si vroubek,já jsem malý šroubeček,vyvrtám si vroubeček.

·         Skáče bleška po písku, kouká, kdo je na blízku.Kdo nejede na koni, toho bleška dohoní. Alík leží na bříšku, už má blešku v kožíšku.

·         Medvěd tančí, k tomu bručí, medvíďátka tančit učí. Táta tančí, hlavou kývá, maličký se na to dívá.

·         Hop do vody, do vodičky, zahrajem si na rybičky. Hop do vody jako šipka,velká ryba, malá rybka.

·         Já mám ráda, ty máš ráda,na vodu si líhám ráda,voda, voda, vodička, pohladí mi zádíčka.

·         My jsme malí ušáci, nemáme nic na práci. Trénujeme běh a skoky, přes pařezy, přes potoky. Učíme se kotouly, nic nedbáme na bouli.

·         Houpy, houpy,kočka snědla kroupy a koťata jáhly,po peci se táhly, dotáhly se k rybníčku, chytily tam rybičku. Kočky se hněvaly, že jim taky nedaly.

·         Mravenčí ukolébavka
Slunce šlo spát
za hromádku klád,
Na nebi hvězdy klíčí.
Už nepracuj,
mravenečku můj,
schovej se do jehličí.

R: Máš nožičky uběhané,
den byl tak těžký.
Pojď, lůžko máš odestlané
v plátku od macešky.
Spinká a sní
Mravenec lesní
V hromádce u kapradí.
Nespinká sám,
S maminkou je tam,
Tykadlama ho hladí

Plavání v Senohrabech

V letošním školním roce nové kurzy nevypisujeme!


Kde plaveme?
Kurzy probíhají v hotelu Sen v Senohrabech. Zdejší bazén je součástí moderní sportovního a relaxačního centra, které zahrnuje vnitřní bazén s whirlpoolem, letní venkovní bazén, saunu, solárium, masáže, posilovnu a další.. Kurzy v tomto zařízení jsou určeny pro děti od tří let, které zde plavou s rodiči a děti starší v kurzech samostatného plavání. Skupina samostatných dětí je rozdělena na začátečníky a pokročilé. Kurzy jsou vedeny dvěma instruktorkama. Délka lekcí u rodičů a dětí je 30 minut, u samostatných minut 45. Po ukončení lekce je možné využít vířivku na prohřátí dětí.

Co s sebou?

V tomto bazénu doporučujeme vhodnou obuv. Povrch na chodbě je kluzký, hrozí nebezpečí úrazu.

Jaká je cena?
Cena jedné lekce je 140,– Kč, počet lekcí v kurzů 11, celková cena kurzu je 1540,– Kč. Zameškané lekce Vám odečteme z dalšího kurzovného v poloviční výši, pokud s námi budete pokračovat. Pokud ne, lekce si můžete vyplavat.

Jak se přihlásit?
Pokud máte o kurz zájem, případně se jen chcete na něco zeptat, kontaktujte nás prosím na telefonním čísle nebo e-mailu. K přihlášení je nutné vyplnit a odevzdat před první lekcí závaznou přihlášku na recepci.

Aquaaerobik

Co je Aquaaerobik?
Aquaaerobik představuje formu aerobiku. Jeho hlavním rozdílem od klasického aerobiku je, že probíhá ve vodě, která při cvičení sahá po pás nebo po prsa. Stejně jako u klasického aerobiku dochází k postupnému učení se cviků, které se časem ztěžují. Při aquaaerobiku se mohou používat také různé pomůcky ke zvýšení intenzity cvičení, např. rukavice nebo činky. Během cvičení v hluboké vodě se někdy používají nadnášecí pásy, vodní nudle a další. Výhodou aquaaerobiku je, že ho mohou cvičit jedinci všech věkových kategorií a že cvičení příliš nenamáhá klouby. Aquaaerobik je vhodný i pro těhotné ženy. Sporty ve vodě mají lidí čím dál radši, a proto tak vedle aquaaerobiku vznikly další vodní sporty. Jsou jimi např. aqua-cycling, aqua-zumba, aqua-dance či aqua-kick-box.

V čem nám aquaaerobik pomáhá?
Aquaaerobik má mnoho pozitivních vlivů na náš organismus. Celkově si díky němu zlepšujeme fyzickou sílu i výkonnost, ale také flexibilitu, svalovaný tonus, zkvalitňujeme si krevní oběh, posilujeme svaly a redukujeme tak svou váhu. Díky odporu vody dochází až ke 4× rychlejší redukci váhy než na suchu. Zároveň ale nedochází k přetěžování kloubů a páteře. Našemu kardiovaskulárnímu systému prospívá také fakt, že maximální tepová frekvence je ve vodě o 10 – 15% nižší než na suchu. Z dalších pozitivní účinku si jmenujme rehabilitaci, fyzické a psychické uvolnění, trénink svalové síly a vytrvalosti díky odporu vody. Oceníte i fakt, že nebude docházet k přetížení svalů. Díky vodě také dochází k masážnímu efektu, který umožňuje snadnější odbourávání tuků, ale je také vhodnou prevencí proti celulitidě.

Pro koho je kurz určen?
Pro pány i dámy všech věkových kategorií a nastávající maminky s vyloučením některých cviků.

Kde cvičíme?
Cvičíme v nově zrekonstruovaném plaveckém bazéně v Benešově.

Kdy cvičíme?

Každé pondělí od 20:00 – 21:00.

Jaká je cena?

Jednotlivá lekce 110 kč. Je možno zakoupit také permanentku na 6 lekcí za 600 Kč nebo na 10 lekcí za 1000 Kč.
Permanentka je časově omezená a přenosná.

Co s sebou?

Plavky, ručník, hygienické potřeby, láhev neperlivého nápoje a vhodnou obuv na bazén.

Joomla 1.6 Template by sinci